Ne 24. září    slaví: Jaromír
Kategorie: USA

New York a odlet domů – 27.-28.9.2013

Poslední den v NYC - projížďka na kole v Central Parku s dalšími couchsurfery a cesta domů.

Náš poslední den, resp. poslední půl den, v New Yorku. Marťa vstala brzo a vydala se na obhlídku muzeí. My ostatní jsme si pospali, dnes nás čekal výlet do Central Parku.

Angie si sbalila svůj skateboard a společně s Medy, Mei-ing a třemi dalšími couchsurferi jsme se vydali do parku. V půjčovně jsme usmlouvali lepší cenu a na hodinu si vypůjčili kola za cca 15 dolarů. Central Park je obrovský a projít ho po svých by nám zabralo věčnost. A navíc, na kole to bylo mnohem zajímavější.

Názvy jezírek a rybníků mají velmi originální názvy – the pool, the lake, the pond :-D. Jen to největší jezero nese název Jacqueline Kennedy Onasis Reservoir. A tam vedla naše první cesta. Zastavili jsme u Mayor John Purroy Mitchel Memorial, kde jsme nechali kola a vyběhli jsme nahoru. Jezero má rozlohu 106 akrů a je z něj úžasný výhled na protější budovy Manhattanu, které se zrcadlí na jeho hladině.

Pokračovali jsme dál k jezeru Harlem Meer, kde jsme se na chvíli rozvalili na trávě a jen tak relaxovali a tlachali. Nejraději bych tam ležela celé dopoledne a kochala se výhledem, ale bohužel čas výpůjčky se rychle blížil ke konci. Cestou jsme zastavovali u dalších jezírek a rybníků. Když se procházíte kolem tiché hladiny, kterou obklopují stromy a keře, jejichž listí hýří podzimními barvami a v dálce stojí malý, osamocený kamenný most, najednou vám vůbec nedochází, že se nacházíte v centru nejrušnějšího města, kde je živo i v tu nejvíc nekřesťanskou ranní hodinu.

Cestou zpět k půjčovně se ještě zastavujeme na místě zvaném „Strawberry Fields“ – památníku věnovanému Johnu Lennonovi, členovi skupiny Beatles. Místo nese název podle písně Strawberrty Fields forever. Uprostřed je mozaika s nápisem Imagine, která rovněž odkazuje na slavnou píseň.

Vracíme kola a rozcházíme se každý jiným směrem. Já se ještě vracím k jednomu místu, které jsem si chtěla projít – the Pond, ze kterého je výhled na nejslavnější hotel v New Yorku – Plaza, obklopený mrakodrapy. Bohužel se zrovna opravoval, a tak byl zakryt lešením. V rychlosti procházím kolem vody a pak už mířím k nejbližší zastávce metra… chybí mi koupit poslední suvenýr z cest.

O chvíli později už se vracím k Angie do bytu, v tašce nové Conversky a úsměv od ucha k uchu. Balíme poslední věci, loučíme se s Angie i ostatními a míříme na JFK. Angie nám popsala, jak se nejrychleji dostat na letiště, a tak se vydáváme dle jejich pokynů. Medy nás kousek doprovodila a už jsme se loučily i s ní, pokračovala ještě k Niagarským vodopádům, než se vrátí zpět do Evropy.

Byly to super tři týdny, které uběhly až moc rychle. Ani jsme se nenadály a už jsme s Marťou seděly ve zpátečním letadle směr Vídeň, s přestupem v Londýně.

JFK bylo největší letiště, na kterém jsem dosud byla. Nicméně vše je krásně popsané, takže jsme se neztratily. Novinkou bylo pro mě odbavení. Check-in jsme si udělaly v automatu, který nám vyplivnul letenky a batohy jsme hodily k samoodbavovací přepážce. Doufala jsem, že se s ním ještě někdy setkám J.

Letadlo mělo zpoždění, takže při přestupu v Londýně jsme měly celkem frmol. Dorazily jsme ke gatu na poslední chvíli. Ve Vídni jsme pak marně čekaly u jezdícího pásu a hledaly svá zavazadla. A nebyly jsme sami. Cestující, kteří letěli z New Yorku na tom byli stejně. Když už pás zel prázdnotou, vydaly jsme se k přepážce a nahlásily ztrátu zavazadel. Zatímco my jsme návazný spoj stihly, naše batohy už takové štěstí neměly. Zůstaly v Londýně. Domů jsme se tedy vypravily jen s příručním batohem.  

Unavená jsem padla za vlast a prospala téměř celou neděli J. Moje bagáž dorazila asi o čtyři dny později a chlápek mi jej přivezl až do práce J, takže suma-sumárum: byly to skvělé 3 týdny na které ráda vzpomínám a snad se někdy poštěstí a na některá místa se znovu vrátím.

Celkově mě osobně přišla tahle dovolená na cca 46 000 Kč, počítáno se vším všudy, vč. suvenýrů a dárků, které jsem vezla domů.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

© 2010 - 2013 Cestování - Cathia.cz   •   Design made by Cathia © 2013  •   CMS - Sunlight