Ne 24. září    slaví: Jaromír
Kategorie: USA

Los Angeles 23.09.2013

Poslední den na západě USA trávím v Los Angeles, prohlídkou filmových studií Warner Bros. a pláže v Santa Monice. Večer odevzdáváme po dvou týdnech našeho doggíka u letiště v Long Beach a nasedáme na letadlo směr Washington D.C.
Dnes jsme ujely cca 110 km /68 mil.

Probouzíme se vcelku vyspané a odpočaté. Marťa se Soňou si zajely k moři na východ slunce, a tak jsme zbyly u Luka jen já s Medy. Bohužel si to holky protáhly na déle (zabloudily), než bylo domluvené a my musely čekat do nějakých deseti hodin bez možnosti zajít si na záchod nebo se napít či najíst, protože odjely se všemi našimi věcmi v autě.

Jakmile jsme konečně kompletní, vydáváme se urychleně k prvnímu Starbucksu, kde na nás čekají záchody a umyvadla, abychom ze sebe po ránu udělaly lidi. Dáváme si snídani a toužebné kafé, které mě nakopne do dalšího dne.

Dnes máme poslední den na západě USA, takže se vydáváme na průzkum posledních míst z našeho seznamu. První zastávkou je pláž v Santa Monice, kde se před lety natáčela „Pobřežní hlídka.“ Je to jedna z těch hezčích, udržovaných pláží v LA. Zaplatily jsme si parkování na půl hodiny a boso utíkaly po rozpáleném písku. Bylo krásné dopoledne a slunce žhnulo jako prvního dne, kdy jsme se v LA sápaly na Hollywood Hill k nápisu. Prošla jsem se po pláži až k hlídkové věži, kde bylo zaparkované ono známé žluté auto, abych si udělala vzpomínkovou fotku, zatímco holky si smáčely nohy ve vlnách Pacifiku.

O chvíli později už jsme musely pádit o dům dál. Čas nás honil, kolem dvou hodin jsme měly zamluvenou prohlídku filmových studií Warner Bros., a tak nám nezbývalo, než se pomalu vydat do části Hollywoodu. Projely jsme si ještě v rychlosti Beverly Hills, ale vesměs jsme vše shlédly jen z auta, protože ve městě byla zácpa a čas prohlídky se kvapem blížil.

Poměrně úspěšně jsme našly parkoviště, zaplatily jsme zhruba 7 dolarů za auto a vydaly se pro lístky k hlavnímu vchodu. Měly jsme je zaplacené předem, dokonce jsem na internetu našla nějaký kupón na slevu, takže nás vyšly každou na nějakých 50 dolarů i s taxou.

V hlavním centru, odkud vyjíždějí vozíčky do ulic studia, se nachází také obchod se suvenýry. Ten jsme nechaly až na konec prohlídky, abychom na něj měly více času. U pokladny jsme dostaly lístky s naším jménem a také vrácené peníze za Veroničin lístek. Ta se na poslední chvíli rozhodla, že tam prostě nechce a že jí to mám zrušit. No musím říct, že jsem byla v tu chvíli ráda, že s vrácením peněz nebyl žádný problém. S důvěrou jsem to koupila pro všechny za své peníze, takže přijít o 50 dolarů by mě pořádně naštvalo.

Chvilku před druhou hodinou už nás pustili do kinosálu, kde započala naše VIP Tour. Shlédli jsme historii Warner Bros a úryvky z filmů. Poté si nás vyzvedl náš průvodce a odvedl si nás k speciálnímu vozítku. Ve skupince nás bylo zhruba deset, což je tak akorát. Na začátku se nás zeptal, co bychom chtěli vidět a my urychleně vyhrkly, že Gilmorova děvčata, takže trasa byla jasná, jede se na náměstí ve Stars Hollow :-).

Náš průvodce byl sympatický a děsně ukecaný chlapík, který tu pusu nezavřel. Projeli jsme zalesněnou částí s chatkou, kde to vypadalo jako někde v pralese. Prý si studio často pronajímá i Walt Disney pro svá natáčení.

Pokračovali jsme kolem motelu, ve kterém jsou vybudované kanceláře, až k prostoru, kde je vybudované malé město s množstvím různě pojatých uliček. Makety domů jsou většinou reálné jen z jedné strany, z druhé je buď jiný dům, nebo jen lešení.

Když jsme projížděli ulicemi, průvodce nás nabádal, abychom měli oči otevřené, možná uvidíme i Sheldona Coopera. Byl to totiž den, kdy se natáčel další díl seriálu The Big Bang Theory. Bohužel, neměli jsme štěstí a nikoho známého jsme za celou naši prohlídku nepotkali. Prohlédli jsme si aspoň dveře jednotlivých „stage“, např. na třetí ulici jsme spatřili the Friends stage s číslem 24, The Big Bang Theory a také jsme viděli místo, odkud se vysílá úspěšná show Ellen Degeneres, ta dle průvodce měla co nevidět začít, ale její auto ještě na parkingu nebylo, místo s jejím jménem zelo prázdnotou :-).

Nad dveřmi každé „stage“ je velké světlo, když svítí červeně, znamená to, že kamery jsou v provozu a vstup je tam zakázán.

Obkroužili jsme část studia a zastavili jsme na – nám všem velmi známém – náměstí. Vystoupili jsme z vozítka a prošli se kousek skrz něj. Po pravé straně jsme měli kostel, po levé straně Stars Hollow High School, nyní tedy Rosewood City Hall a kousek od něj Lukovo bistro, zmrzlinářství  a obchod Taylora Doose, banku aj. Vše bylo již v dekóru pro seriál Pretty Little Liars, ale i tak jsme si zavzpomínali.

Prošli jsme si také vedlejší ulici, kde se nachází dům Lorelai Gilmore. Interiér se natáčel jinde, takže dům byl prázdný. Vyšli jsme druhou stranou a najednou jsme se ocitli na prahu domu Sookie :-). Kolem jsem poznávala další domky, které jsem viděla v jiných seriálech nebo filmech.  Bylo to úžasné tam stát.

Nastoupili jsme zpět do vozíčku a upalovali shlédnout makety aut. Vesměs to byly různé druhy černých sršňů z filmu Batman, ale také tam byla dodávka Scoobyho gangu, starý Ford Anglia z Harryho Pottera, motoped z filmu Karlík a továrna na čokoládu, či vnitřek rakety z the Big Bang Theory. Pokračovali jsme skrz studio, respektive skrze nachystané interiéry dalších filmů. Zajímavé je, že je to jen kostra, prostě holé stěny a za okno se natáhne plakát, aby obrazy vyznívaly realisticky. Z okna můžete tedy vidět sousedství, nebo jen tmu, když se filmuje večer.

Dostali jsme se až do místnosti, kde se natáčeli Friends. Respektive, stáli jsme v kavárničce Central Perk, kde se přátelé každý den setkávali. Každý jsme si vyzkoušeli známou Sofa a udělali si fotku na památku. S holkami jsme si nechaly udělat i jednu společnou.

Dále jsme pokračovali k tzv. „obchodu“, kde si designéři chodí vybírat doplňky, nábytek či další věci, potřebné pro svůj film. Namátkou, co si vzpomenu, tak jsme viděli vyřezávanou skříň, použitou v dílech Gilmorových děvčat, coby nábytek v Gilmor Manor Emily a Richarda.

Naše poslední zastávka směřovala do muzea. Foťáky jsme museli tentokrát schovat, byl tam zákaz focení. Ve vitrínách jsme viděli oblečení použité z různých filmů, např. Pretty Little Liars, Batman apod. Popravdě řečeno, jména filmů už si moc nepamatuji. Muzeum mělo dvě patra, přičemž vrchní bylo věnované výhradně filmu Harry Potter. Když jsem dorazila nahoru, nechala jsem si nasadit na hlavu moudrý klobouk, který mě zařadil do Nebelvíru, poté už jsem se procházela kolem kostýmů Severuse Snape, Hermiony Grangerové, Albuse Brumbála a dalších. Byl to krásný zážitek.

O dvě a čtvrt hodiny později nás skvělý průvodce vysazuje před hlavním vchodem a loučí se s námi. Ještě se chvíli zdržíme v obchodě a nakupujeme suvenýry. Z trička s kočičkou a celým textem Soft Kitty z the Big Bang Theory mám radost :-).

Plné zážitků nasedáme do auta a míříme na letiště. Dálnice jsou ucpané, a tak nám cesta zabere mnohem víc času, než jsme původně plánovaly. Nakonec se však přeci jen vymaníme z bludného kruhu a nacházíme správnou cestu k letišti v Long Beach. V autopůjčovně Alamo odevzdáváme našeho dodgíka, balíme všechny věci – to nám zabere zhruba půl hodiny, přičemž se rychle stáváme velkou atrakcí pro ostatní – vyhazujeme odpadky, Verčinu matraci věnujeme paní z půjčovny a už pádíme k letištní hale.

Naše osazenstvo se v tuto chvíli opět mění. Verča nám přišla na letišti naproti, zatímco Soňa se rozloučila a pádila směr hlavní letiště v LA – LAX.

Tentokrát šlo všechno rychleji. Necháváme si odbavit zavazadla a získáváme palubní vstupenky. Letadlo odlétalo na čas, a tak se uvelebujeme na svých místech, od letušky dostáváme noční balíček – klapky na oči a špunty do uší. Ještě chvíli sledujeme poslední záběry na nasvícené LA, loučíme se se západem a usínáme, abychom byly odpočaté na další dobrodružství na východě.

Dnes jsme ujely cca 110 km /68 mil.

<< Předchozí článek  --  Další článek >>

 

Fotogalerie: Los Angeles

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

© 2010 - 2013 Cestování - Cathia.cz   •   Design made by Cathia © 2013  •   CMS - Sunlight