Ne 24. září    slaví: Jaromír
Kategorie: USA

Las Vegas 10.9.2013

Míříme do Nevady, do proslulého "města hříchů" - Las Vegas. Dnes jsme najely zhruba 645 km / 400 mil.

Na tuhle noc snad ani nevzpomínat. Jak jsme si lebedily, že je v Kalifornii v noci krásně teploučko, tady jsme odpočítávaly minuty do svítání. Stany nám promokly a byla neuvěřitelná kosa. Ještě dlouho po východu slunce se mi linula pára od huby. Byla to snad nejhorší noc, jakou jsem během tripu zažila.

Sbalily jsme stany, posnídaly poslední zbytky műsli a vydaly se do teplých krajů. Dnes nás čekala dlouhá cesta až do Las Vegas.

Marťa ještě mudrovala, že nemá fotku, jak objímá sekvoji, tak jsme zastavily u části Big Trees trailu, který jsme si prošly předchozího dne a udělaly si několik společných fotek u pečlivě vybraného stromu, na který dopadalo nejlepší světlo a nebyl ohořelý. Poté jsme již definitivně zamávaly parku a vydaly se do Nevady, do „města hříchů“.

Po výjezdu z parku jsme projížděly kolem rozlehlého jezera Kaweah, kde jsme původně plánovaly přenocovat první noc, ale časově jsme to nestihly. Jezero a okolí bylo krásné, proto jsme se rozhodly zastavit a udělat si pár fotek.

V nejbližším Wal-martu, jsme si doplnily zásoby jídla a zkusily jsme vrátit menší stan. Paní byla ochotná, a tak Medy se Soňou vrátily rovnou i ten větší s výmluvou, že promokly. Ani jim nevadilo, že nebyly složeny do původní podoby. Platily jsme je hotově, takže žádný problém s vrácením celé částky nazpět nebyl. Teď už jsme stany vybíraly pečlivěji a koupily jsme Colemany. Následoval už jen oběd v Subway a krátká zastávka ve Sturbuksu kvůli internetu.

Do Las Vegas jsme dojely až k večeru, kolem šesté hodiny. Stratosphere Tower vyčnívala mezi všemi hotely, doslova, takže jsme ji viděly už z dálky a zamířily přímo k ní. Auto jsme nechaly zaparkované na hotelovém parkovišti a šly prozkoumat terén. Rezervaci na pokoj jsme měly, ale podle všeho byla jen pro dvě osoby a další by se měly doplácet 15 dolarů za osobu. To jsme samozřejmě platit nechtěly, proto jsme se rozhodly zbylé tři osoby propašovat.

Na recepci jsem zašla já s Medy, vyzvedly si karty k pokoji, doplatily taxu a pro jistotu jsme se zašly podívat na pokoj. Každý hotel v LV má v přízemí kasino se spoustou lidí a ruchu, takže v podstatě si nikdo nevšiml, když jsme se vrátily k autu pro batohy a ostatní a nastěhovaly se do našeho pokojíčku všichni společně.

Lhala bych, kdybych tvrdila, jak obrovský luxus to byl, ale pravdou je, že měl veškerý komfort, jaký jsme potřebovaly. Po dnech strávených na karimatkách byla postel vítaným zpestřením. V pohodě jsme se na jedné vyspaly dvě, jak byla obrovská. V pokoji byla také televize a sprcha se záchodem. Jen připojení k Wifi nás trochu zklamalo. Kdo by předpokládal, že v hotelech na Stripu budou mít Wifi zdarma, přes 20 dolarů na 24 hodin by ho rychle z omylu vyvedlo. Dohodly jsme se, že se zastavíme v nějakém Sturbucksu po cestě a zasurfujeme si free.

Na pokoji jsme si daly sprchu, hodily se do gala a vyrazily do rušného, neonem okořeněného, Vegas.

Protože The Stratosphere hotel je kousek dál od hlavního tahu Stripu, koupily jsme si celodenní lístek na bus za 8 dolarů a nechaly se zavést před hotel Treasure Island, kde jsme toužily shlédnout pirátskou show. Bohužel jsme přišly trochu pozdě a nestihly ji od začátku. Prodraly jsme se skrz davy lidí, jak to jen šlo, abychom viděly aspoň část. V podstatě šlo o boj dvou lodí – pirátů a vodních sirén, který samozřejmě vyhrály sirény a pirátům potopily loď. V konečném důsledku jsem ale ze svého místa viděla jen hlavy ostatních lidí, zahalených v dýmu za hlasitého doprovodu hudby. Dokonce jsem neviděla tu hlavní část, jak se pirátská loď sune ke dnu. Takže zážitek? Nic moc.

Ráda bych si počkala na další show, ale tolik času jsme neměly. Bylo už pozdě a před námi čekaly další extravagantní hotely se svými show. Procházet se po Stripu v LV je jako procházet se po jiném světě. Tato ulice je hlavní tepnou Las Vegas a je dlouhá cca 7,2 km. Neony jsou všude kolem vás. Hotely se předhánějí v tom, který bude nejkřiklavější. V podstatě, každý hotel vznikl na základě určitého tématu… například hotel Venetian, kterému vévodí náměstí Sv. Marka a kolem kterého se můžete svézt na gondole. Hotel Paris na sebe upoutává zmenšeninou Eiffelovky a Vítězným obloukem, hotel New York New York je složen z množství mrakodrapů, kolem nichž se můžete svézt na horské dráze, ze které budete mít skvělý výhled na zmenšeninu Sochy Svobody, nebo se jen tak projdete po replice Brooklynského mostu. Bohužel pro nás, hotel New York New York byl zrovna v rekonstrukci, takže z něj vyčuhovaly jen ty mrakodrapy a Socha Svobody.

První delší zastávku jsme si udělaly u hotelu Bellagio, kde jsme dvakrát shlédly jejich úžasnou show s Fontánou. Ta je v provozu každých 15 min. a je pokaždé jiná a za doprovodu odlišného hudebního repertoáru. Přes 1200 proudů tryskajících z jezírka před hotelem až do výše několika metrů se vlnily do rytmu, osvícené světly a návštěvníkovi poskytovaly skvělou podívanou. Celkově to trvalo ani ne 5 minut, ale zážitek to byl veliký.

Poslední zastávkou byl hotel Excalibur ve tvaru Artušova hradu s mnoha věžemi a hradbami. Prošly jsme se vnitřkem kasina a zamířily na zastávku vláčku, který pendluje mezi hotelovou halou Excalibur a halou hotelu Luxor. Nicméně neměly jsme štěstí, vláček nejezdil, a tak jsme se vydaly pěšky tunelem, který oba hotely propojoval. Hotel Luxor je postaven ve tvaru pyramidy. Interiér tvořily sochy sfing a egyptských faraonů. Venku hotel stráží obří sfinga a lze spatřit i obelisk z Luxoru. Prostředkem pyramidy vychází světlo, o kterém se tvrdí, že jde vidět až z vesmíru.

Bylo již po půlnoci a my se rozhodly ještě za tmy navštívit věž našeho hotelu. Naposledy jsme si vyfotily hotel z dálky a běžely na zastávku. Nechtělo se nám utíkat až na přechod, takže jsme se rozhodly proběhnout dvouproudovou cestou, přece jen byla noc a aut už nebylo zase tak moc. To byl také první střet s místní policií, která zrovna zastavila kousek od nás. Naštěstí to skončilo jen „bububu“ a „ať příště použijeme přechod“. Ještě, že to bylo v Las Vegas, nevím, zda by nám to prošlo v jiném městě :-D.

V autobuse jsme přemítaly, zda půjdeme na věž postupně, přece jen jsme měly jen 2 karty k pokoji a tři z nás tam byly načerno. Ale nebyl čas, věž už se skoro zavírala, a tak jsme to riskly. Ani tentokrát nebyl žádný problém a pustili nás všech pět naráz. Jako ubytovaní hosté jsme měly vstup na věž zdarma, takže jsme v podstatě ušetřily i za 3 vstupy na věž.

Stratosphere Tower je údajně největší vyhlídková věž na světě. Měří 350 metrů a na jejím vrcholu jsou atrakce, které rozproudí adrenalin nejednomu návštěvníkovi. My jsme atrakce nestihly, proto jsme vyjely jen do vyhlídkové části, kde jsme se pokochaly výhledem na rozsvícené Las Vegas a nakoupily pár suvenýrů v místním obchůdku. Z věže jsme odcházely už poslední a namířily si to rovnou do kasina… když už jsme tady, byl by hřích neutratit alespoň dolar :-).

Vybraly jsme si automat a nakrmily ho jednodolarovkami. O sto šest jsme mačkaly tlačítka, ale ty proradné obrázky se ne a ne otáčet tak, jak bychom si přály. Nevyhrály jsme ani cent. Ale ten karbanický zážitek se taky počítá.

Do postele jsme se dostaly kolem druhé hodiny ráno a šly rovnou na kutě. Den to byl dlouhý a po příšerné noci v Sequoia jsme se pohodlně zachumlaly do peřin a v teploučku spaly celou noc.

Dnes jsme najely zhruba 645 km / 400 mil.

<< Předchozí článek  --  Další článek >>

 

Fotogalerie

Lake Kaweah - Kalifornie  Hotel Cesar Palace  Hotel Paris  Fontána před hotelem Bellagio  Hotel New York New York  Hotel Luxor  Hotel The Stratosphere - tady jsme bydlely  Las Vegas z vyhlídkové věže - Stratosphere

Celá fotogalerie: Las Vegas

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

© 2010 - 2013 Cestování - Cathia.cz   •   Design made by Cathia © 2013  •   CMS - Sunlight